Olejki w pielęgnacji skóry

Zdrowie

Olejki w pielęgnacji skóry pełnią wyjątkowo ważną rolę. Dobrze dobrany rodzaj olejków pozwala na optymalne nawilżenie i natłuszczenie skóry, zlikwidowanie przebarwień, a nawet walkę z trądzikiem, podrażnieniami i różnego rodzaju dolegliwościami skórnymi. Podpowiadamy, jaki olejek wybrać, by cieszyć się w pełni jego zdrowotnymi właściwościami!

Olejki w pielęgnacji cery tłustej i mieszanej

Cera tłusta i mieszana jest wyjątkowo skłonna do podrażnień. Wymaga delikatności, optymalnego nawilżenia i złagodzenia często pojawiających się stanów zapalnych. W pielęgnacji cery tłustej i mieszanej świetnie sprawdzi się olejek konopny, do którego produkcji wykorzystuje się rosnące w Polsce konopie siewne. Zawiera on dużą dawkę CBD – substancji, która wykazuje silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Olej konopny łagodzi podrażnienia oraz może być stosowany w przypadku wystąpienia różnych schorzeń skórnych, takich jak egzema czy atopowe zapalenie skóry. W przypadku cery tłustej, mieszanej i trądzikowej świetnie sprawdzi się również olejek z pestek malin, który doskonale reguluje ilość produkowanego sebum, zmniejsza podrażnienia oraz chroni przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

W pielęgnacji cery tłustej i mieszanej często wykorzystuje się również olej z dzikiej róży, który wykazuje świetne działanie przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe, niweluje oznaki zmęczenia i ujędrnia naskórek. Wykorzystać można także olej lniany, który znany jest ze swoich drogocennych właściwości zdrowotny, a także coraz bardziej znany olej z orzechów tamanu, który dodatkowo wspaniale poprawia koloryt skóry.

Olejki w pielęgnacji cery suchej – zdrowie Twojej cery

Skóra sucha wymaga przede wszystkim mocnego nawilżenia, a także natłuszczenia i pozostawienia warstwy ochronnej, dzięki której woda zatrzymywana jest w wewnętrznych częściach naskórka. W tym celu świetnie sprawdzi się olejek arganowy , który stanowi jedną z najbardziej drogocennych dla skóry substancji świata. Wśród olejów przeznaczonych do pielęgnacji cery suchej z pewnością warto wypróbować olej kokosowy, który łagodzi przesuszanie i łuszczenie się naskórka. Do optymalnego nawilżenia skóry wykorzystać można olej z dzikiej róży, a także olej z pestek moreli, który jest wyjątkowo bogaty w bardzo wartościowe kwasy tłuszczowe.

Olejki należy nakładać na oczyszczoną, lekko wilgotną skórę twarzy, a następnie zostawić do całkowitego wchłonięcia się. Przed zastosowaniem olejku można wykonać delikatny peeling skóry – peeling drobnoziarnisty w przypadku cery suchej lub enzymatyczny, który polecany jest w pielęgnacji tłustej i trądzikowej skóry twarzy. Można aplikować je zarówno na dzień (w przypadku cery suchej), jak i na noc (sposób polecany przy cerze tłustej). Po zastosowaniu olejków nie należy dodatkowo nakładać innych substancji i kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak serum do twarzy czy krem – konsystencja olejków uniemożliwia aktywne wchłanianie się substancji przeciwzmarszczkowych i pielęgnujących.

 

Zdrowie
Profilaktyka zdrowotna: znaczenie badań i działania prewencyjne

Profilaktyka zdrowotna to kluczowy element dbania o nasze zdrowie i zapobieganie chorobom. Czy wiesz, że regularne badania lekarskie mogą znacząco zwiększyć szanse na wczesne wykrycie wielu schorzeń? Obecnie, w obliczu rosnącej liczby chorób przewlekłych, działania profilaktyczne stają się nieodzowną częścią zdrowego stylu życia. Dzięki edukacji zdrowotnej i dostępowi do różnorodnych …

Zdrowie
Zbilansowana dieta – co to jest i jak ją prawidłowo stosować?

Zbilansowana dieta to klucz do zdrowego stylu życia, który nie tylko wpływa na naszą sylwetkę, ale także na samopoczucie i ogólne zdrowie. W erze fast foodów i przetworzonej żywności, zrozumienie, jak wygląda prawidłowe żywienie, staje się coraz ważniejsze. Właściwe proporcje białek, węglowodanów, tłuszczów oraz witamin i minerałów mogą zdziałać cuda, …

Zdrowie
Składniki mineralne: Kluczowe dla zdrowia i równowagi organizmu

Składniki mineralne odgrywają kluczową rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu, mimo że stanowią zaledwie 4% masy ciała dorosłego człowieka. To nieorganiczne związki chemiczne, których organizm nie potrafi produkować samodzielnie, muszą być dostarczane z pożywieniem. Wyróżniamy je na makroelementy i mikroelementy, a każdy z nich pełni szereg istotnych funkcji, od budowy kości …