Jak zatroszczyć się o swój kręgosłup?

Zdrowie

Jeżeli staniemy przed lustrem i popatrzymy na swoją postawę uważnie, zobaczymy, jak wygląda nasz kręgosłup.
Czy nie pojawił się na nim garb?, Czy brzuch nie jest wypięty do przodu? Czy nie dokuczają nam bóle pleców?
Niestety u większości osób występują te wszystkie wymienione wyżej objawy. Bóle pleców, wypięty brzuch, są konsekwencją słabych pleców. Kiedyś mocne mięśnie trzymały nasz kręgosłup bez napięcia. Jednak z wiekiem mięśnie słabną, duży wpływ mają na to siedzący tryb życia, a także spanie na miękkim materacu, brak aktywności fizycznej, nieprawidłowe odżywianie się a w efekcie nadwaga.

Popraw swoją postawę, aby uniknąć bólu pleców – zdrowie

Przez całe swoje życie pracujemy na swoją postawę i stan własnego kręgosłupa. Jeżeli zaniedbujemy go na co dzień, musimy zdawać sobie sprawę, że raczej prędzej czy później pól pleców dopadnie nas i przekroczy granicę naszej wytrzymałości.
Najlepszym sposobem na unikanie kłopotów z bólem pleców jest profilaktyka.
1. Należy prostować swoje ciało, obserwować je każdego dnia, i pilnować, aby chodzić prosto, siedzieć prosto, stać prosto, wciągać brzuch a głowę nosić uniesioną lekko ku górze.
2. Nie powinno się, siada z nogą złożoną na nogę, ponieważ takie przyzwyczajenie powoduje systematyczne i ciągłe uciskanie tętnic znajdujących się pod kolanami i w konsekwencji prowadzi do zaburzeń krążenia. Z wiekiem taki zwyczaj siadania powoduje powstawanie żylaków, chorób naczyń krwionośnych kończyn dolnych, bóle w mięśniach nóg i w kręgosłupie.
3. Nie powinno się podnosić ciężarów z pozycji stojącej, mniejsze obciążenie dla kręgosłupa jest, kiedy podnosi się ciężar, uginając kolana. Można to zaobserwować u sztangistów podnoszących ciężary.
4. Silne mięśnie brzucha potrafią odciążać kręgosłup nawet w 20%, dlatego bardzo ważne jest wzmacnianie ich, aby unikać bóli w kręgosłupie.
5. Ciężar rzeczy, które noszone są w rękach, powinien być równomiernie rozkładany na obydwa ramiona. Dotyczy to zarówno noszenia torebek u kobiet, jak i siatek zakupami.

W trosce o swój kręgosłup i zdrowe plecy bardzo dobra propozycja są kompleksowe ćwiczenia, których wykonywanie pozwala na utrzymanie dobrej sylwetki, zlikwidowanie bólów w kręgosłupie. Najlepsze są konkretnie dobrane ćwiczenia jednak każda aktywność fizyczna jest zdrowsza od biernego siedzenia i nic nierobienia w celu poprawy stanu swojego zdrowia. Najważniejsze, aby nie przeciążać swojego organizmu a aktywność dobierać zgodnie ze swoimi możliwościami i stopniowo rozszerzać swoje możliwości ruchowe.

Zdrowie
Jak dbać o wzrok, pracując przy komputerze?

Spędzanie czasu przed ekranami laptopów i smartfonów to znak dzisiejszych czasów. Komputery i inne urządzenia multimedialne służą nam bowiem nie tylko do pracy i nauki, ale zapewniają również rozrywkę. To w nich szukamy informacji, oglądamy filmy, kontaktujemy się ze znajomymi. Wszystko to sprawia, że przed ekranami spędzamy całe dnie, co …

Zdrowie
Mięta i jej morfologia.

Mięta jest znana z zastosowania w chemii, ziołach, herbatach, kosmetykach. Mięta jest bardzo dobrym ziołem, które pozwala ukoić ból brzucha, problemy jelitowe, wzdęcia. Jak i również jest stosowana w pastach do zębów, gumach do żucia i tak dalej. Uzależnienie od ogrodnictwa nie jest najgorszym z życiowych wyborów. – Cora Lea …

Zdrowie
Lipa i jej właściwości.

Lipa to piękne drzewo, o którym pisał Jan Kochanowski. Mówił o tym, że gość może siąść przy lipie, schować się przed słońcem.  Lipa to stare okazałe drzewo, którego liście i kwiaty są stosowane w herbatach ziołowych. Ci, którzy cierpią na alergie, wiedzą, jak bardzo może uprzykrzyć życie, łzawienie oczu, katar, …