Jak zatroszczyć się o swój kręgosłup?

Zdrowie

Jeżeli staniemy przed lustrem i popatrzymy na swoją postawę uważnie, zobaczymy, jak wygląda nasz kręgosłup.
Czy nie pojawił się na nim garb?, Czy brzuch nie jest wypięty do przodu? Czy nie dokuczają nam bóle pleców?
Niestety u większości osób występują te wszystkie wymienione wyżej objawy. Bóle pleców, wypięty brzuch, są konsekwencją słabych pleców. Kiedyś mocne mięśnie trzymały nasz kręgosłup bez napięcia. Jednak z wiekiem mięśnie słabną, duży wpływ mają na to siedzący tryb życia, a także spanie na miękkim materacu, brak aktywności fizycznej, nieprawidłowe odżywianie się a w efekcie nadwaga.

Popraw swoją postawę, aby uniknąć bólu pleców – zdrowie

Przez całe swoje życie pracujemy na swoją postawę i stan własnego kręgosłupa. Jeżeli zaniedbujemy go na co dzień, musimy zdawać sobie sprawę, że raczej prędzej czy później pól pleców dopadnie nas i przekroczy granicę naszej wytrzymałości.
Najlepszym sposobem na unikanie kłopotów z bólem pleców jest profilaktyka.
1. Należy prostować swoje ciało, obserwować je każdego dnia, i pilnować, aby chodzić prosto, siedzieć prosto, stać prosto, wciągać brzuch a głowę nosić uniesioną lekko ku górze.
2. Nie powinno się, siada z nogą złożoną na nogę, ponieważ takie przyzwyczajenie powoduje systematyczne i ciągłe uciskanie tętnic znajdujących się pod kolanami i w konsekwencji prowadzi do zaburzeń krążenia. Z wiekiem taki zwyczaj siadania powoduje powstawanie żylaków, chorób naczyń krwionośnych kończyn dolnych, bóle w mięśniach nóg i w kręgosłupie.
3. Nie powinno się podnosić ciężarów z pozycji stojącej, mniejsze obciążenie dla kręgosłupa jest, kiedy podnosi się ciężar, uginając kolana. Można to zaobserwować u sztangistów podnoszących ciężary.
4. Silne mięśnie brzucha potrafią odciążać kręgosłup nawet w 20%, dlatego bardzo ważne jest wzmacnianie ich, aby unikać bóli w kręgosłupie.
5. Ciężar rzeczy, które noszone są w rękach, powinien być równomiernie rozkładany na obydwa ramiona. Dotyczy to zarówno noszenia torebek u kobiet, jak i siatek zakupami.

W trosce o swój kręgosłup i zdrowe plecy bardzo dobra propozycja są kompleksowe ćwiczenia, których wykonywanie pozwala na utrzymanie dobrej sylwetki, zlikwidowanie bólów w kręgosłupie. Najlepsze są konkretnie dobrane ćwiczenia jednak każda aktywność fizyczna jest zdrowsza od biernego siedzenia i nic nierobienia w celu poprawy stanu swojego zdrowia. Najważniejsze, aby nie przeciążać swojego organizmu a aktywność dobierać zgodnie ze swoimi możliwościami i stopniowo rozszerzać swoje możliwości ruchowe.

Zdrowie
Chroń się w upalne dni

Przegrzanie organizmu jest niebezpieczne Udar słoneczny to przegrzanie organizmu, które może prowadzić do śpiączki, a nawet śmierci. Objawy udaru to osłabienie, odczuwanie niepokoju, bóle oraz zawroty głowy. W przypadku ich wystąpienia należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 albo 999, a także przenieść się w miejsce zacienione. Należy również nawodnić organizm, …

Zdrowie
Jak można zapobiegać szumom usznym?

W dzisiejszych czasach ludzie często cierpią na różne choroby. Jednak nie zdawali sobie sprawy, jakie faktycznie przyniosą rezultaty. Wiele chorób pojawia się albo z powodu braku niektórych witamin i minerałów, albo na odwrót. Ich przedawkowanie będzie miało również negatywny wpływ na nasz organizm. To coś więcej niż tylko dostarczanie pożywienia …

Zdrowie
Sposoby na zapobieganie bezsenności.

Coraz więcej osób skarży się na chroniczną bezsenność. Jak uniknąć problemów ze snem. Leczenie i zapobieganie bezsenności wcale nie musi być trudne. W skutecznej prewencji może pomóc kilka praktycznych porad: Utrzymuj stałą porę snu i pobudki z dnia na dzień, także w weekendy. Pozwoli to uregulować zegar biologiczny. Twoje ciało …