Zabiegi kosmetyczne w ciąży – fakty i mity

Uroda

Ciąża to wyjątkowy stan pełen radości, ale również lęków i niepokojów. Kobiety w ciąży często zastanawiają się, czy muszą rezygnować ze wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych w ciąży, wokół których narodziło się wiele mitów i kontrowersji. Większość z nich jest całkowicie bezpieczna, inne zaś mogą stanowić duże zagrożenie dla rozwijającego się płodu.

Opalanie w ciąży – zdrowie

Choć moda na piękną, złotą opaleniznę nie przemija, w ciąży należy bardzo ostrożnie zażywać kąpieli słonecznych. Całkowicie zabronione jest korzystanie z solarium, warto również na czas ciąży zrezygnować z niektórych samoopalaczy. Można jednak korzystać z mgiełek i pianek opalających o naturalnym składzie. Podczas opalania na słońcu należy chronić skórę kremem z filtrem UV, a także unikać słońca w godzinach południowych, by nie dopuścić do przegrzania organizmu. Umiarkowane korzystanie ze słońca jest nie tylko bezpieczne w ciąży, ale nawet wskazane – w końcu to właśnie w tym okresie najczęściej dochodzi do niedoborów witaminy D, która syntezowana jest dzięki promieniom słonecznym.

Zabiegi fryzjerskie

W ciąży należy unikać przeprowadzania niektórych zabiegów fryzjerskich, takich jak trwała ondulacja oraz keratynowe prostowanie włosów. Farbowanie jest jednak całkowicie bezpieczne, choć może się zdarzyć, że kolor włosów wyjdzie nieco inny niż gwarantuje producent preparatów kosmetycznych. Winę za to ponoszą hormony, które wpływają także na strukturę włosów. Przed wizytą warto poinformować fryzjera o ciąży – dzięki temu będzie on mógł dobrać odpowiednie preparaty, które charakteryzować się będą mniej intensywnym i mniej drażniącym zapachem.

Zabiegi na ciało

Zdrowy i aktywny lifestyle często obejmuje różnego rodzaju masaże i zabiegi na ciało, które mają na celu modelowanie i ujędrnianie sylwetki. Należy pamiętać, by wybierać zabiegi przeznaczone dla kobiet ciężarnych. Niektóre masaże oraz wykorzystywanie agresywnych preparatów kosmetycznych może być niebezpieczne dla zdrowia dziecka. Ciężarna kobieta może jednak skorzystać m.in. z masaży ciała przeznaczonych dla kobiet w ciąży, a także delikatnych peelingów ujędrniających skórę.

Zabiegi kosmetyczne

Z pewnością uroda w ciąży się zmienia – niektóre kobiety cieszą się nienaganną skórą, inne zaś cierpią z powodu nagminnie pojawiających się przebarwień i niedoskonałości. Zabiegi pielęgnacyjne, takie jak manualne oczyszczanie twarzy, nakładanie maseczek czy delikatne peelingowanie skóry są dozwolone w ciąży. Możemy wybrać się również na masaż twarzy, skorzystać z niektórych zabiegów przeciwzmarszczkowych i ujędrniających, a także wykorzystać niektóre kwasy używane w kosmetyce. Przed wizytą należy poinformować kosmetyczkę o ciąży – dzięki temu będzie ona mogła wybrać bezpieczne i skuteczne zabiegi, których wykonanie nie będzie niosło za sobą żadnego ryzyka dla płodu. Niektóre salony kosmetyczne oraz salony SPA mają nawet specjalne oferty całodziennego relaksu w strefie wellness dla kobiet spodziewających się dziecka, dzięki czemu zadbamy o nasze ciało i odpoczniemy od trudów codziennego dnia.

 

Uroda
Dlaczego warto kupować naturalne kosmetyki?

Naturalne kosmetyki ostatnio stały się bardzo popularne, i nic nie wskazuje na to żeby straciły na popularności. Wiedza konsumentów ciągle rośnie i staja się oni bardziej świadomi swoich decyzji i wpływu na środowisko naturalne oraz otaczająca nas przestrzeń. Jednak dlaczego warto sięgać po naturalne kosmetyki? Oto kilka przykładów. Naturalne kosmetyki …

Zdrowie
Sprawdź co warto wiedzieć o noworodkach

Wszystko, co dzieje się po narodzinach dziecka, to niemałe wyzwanie dla rodziców. Oczekujesz na swoje pierwsze dziecko? A może masz już możliwość tulenia noworodka w swoich ramionach? Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji, które warto znać. Zapraszamy do lektury, która odpowie na najbardziej nurtujące pytania świeżo upieczonych rodziców. Kilka ważnych informacji …

Zdrowie
Chroń się w upalne dni

Przegrzanie organizmu jest niebezpieczne Udar słoneczny to przegrzanie organizmu, które może prowadzić do śpiączki, a nawet śmierci. Objawy udaru to osłabienie, odczuwanie niepokoju, bóle oraz zawroty głowy. W przypadku ich wystąpienia należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 albo 999, a także przenieść się w miejsce zacienione. Należy również nawodnić organizm, …