Zapobieganie zapaleniu tchawicy

Zdrowie

Co to jest zapalenie tchawicy?

Nos ogrzewa, nawilża i filtruje powietrze, którym oddychamy, gdy powietrze dociera do płuc. Jeśli masz laryngektomię lub tracheostomię, ten system jest pomijany. Możesz mieć problemy z utrzymaniem wilgoci w drogach oddechowych. Może to spowodować suche podrażnienie dróg oddechowych znane jako zapalenie tchawicy.

Ta ulotka ma pomóc w zapobieganiu zapaleniu tchawicy, napadom kaszlu i gęstym wydzielinie. Grube wydzieliny są trudne do odkaszlnięcia i mogą zatykać drogi oddechowe.

Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, musisz zwiększyć wilgotność powietrza. Źródła ciepła mogą pozbawiać wilgoć powietrza w domu, utrudniając oddychanie. Jak wygląda zapobieganie zapaleniu tchawicy?

Oto kilka sposobów na zapewnienie odpowiedniej wilgotności.

• Umieść nawilżacz pokojowy o dużej pojemności (9-10 galonów) w głównej części mieszkalnej. Po przepisaniu przez lekarza, niektóre ubezpieczenia zdrowotne pokryją koszty nawilżacza. Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową.
• Umieść mały waporyzator przy łóżku, aby dodać wilgoci w nocy.
• Umieść płytkie garnki z wodą na kaloryferze w domu. Jest to łatwy i tani sposób na nawilżenie powietrza w pomieszczeniu.
• W przypadku nowszych domowych systemów grzewczych zmień wbudowany higrostat na 45-50%. Użyj taniego miernika, aby utrzymać poziom na poziomie 50%. Można je znaleźć w sklepie z narzędziami.
• Zrób łazienkę wypełnioną parą. Jest to najbardziej pomocne przy usuwaniu gęstych wydzielin. Włącz ciepłą wodę pod prysznicem i zamknij drzwi łazienki. Niech pomieszczenie wypełni się parą. Oddychaj wilgotnym powietrzem..
• Użyj domowego urządzenia do „mgiełki” lub nebulizatora. Niektóre ubezpieczenia pokrywają koszty, jeśli zostały przepisane przez lekarza. Maszynę tę możesz dostać od sprzedawcy zaopatrzenia medycznego.
• Chronić rurkę stomijną lub dotchawiczą. Użyj gazy, osłony stomijnej, szydełkowego śliniaka lub innego materiału niestrzępiącego się. Pomaga to nawilżyć i ogrzać wdychane powietrze.
• Jeśli jesteś pacjentką po laryngektomii całkowitej, noś HME i zmieniaj ją codziennie.

Można również stosować produkty dostępne bez recepty. Niewielką, wstępnie napełnioną butelkę ze spryskiwacz em można nosić w kieszeni lub torebce i uzupełniać. Jest poręcznym źródłem wilgoci. W razie potrzeby możesz zamoczyć tchawicę lub stomię co 1-2 godziny.

Możesz zrobić normalną sól fizjologiczną w domu, dodając 2 łyżeczki soli do jednego litra wrzącej wody. Schłodzić i przechowywać sól fizjologiczną w lodówce. Wyrzuć niewykorzystaną sól fizjologiczną po 1 tygodniu.

Pamiętaj, aby regularnie używać roztworu soli fizjologicznej. Życie w chłodniejszym klimacie może zwiększać potrzebę stosowania soli fizjologicznej nawet co dwie godziny. Pij dużo płynów. Pijąc 6-8 szklanek płynów dziennie, możesz pomóc utrzymać rzadką wydzielinę.

 

Zdrowie
Chroń się w upalne dni

Przegrzanie organizmu jest niebezpieczne Udar słoneczny to przegrzanie organizmu, które może prowadzić do śpiączki, a nawet śmierci. Objawy udaru to osłabienie, odczuwanie niepokoju, bóle oraz zawroty głowy. W przypadku ich wystąpienia należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 albo 999, a także przenieść się w miejsce zacienione. Należy również nawodnić organizm, …

Zdrowie
Jak można zapobiegać szumom usznym?

W dzisiejszych czasach ludzie często cierpią na różne choroby. Jednak nie zdawali sobie sprawy, jakie faktycznie przyniosą rezultaty. Wiele chorób pojawia się albo z powodu braku niektórych witamin i minerałów, albo na odwrót. Ich przedawkowanie będzie miało również negatywny wpływ na nasz organizm. To coś więcej niż tylko dostarczanie pożywienia …

Zdrowie
Sposoby na zapobieganie bezsenności.

Coraz więcej osób skarży się na chroniczną bezsenność. Jak uniknąć problemów ze snem. Leczenie i zapobieganie bezsenności wcale nie musi być trudne. W skutecznej prewencji może pomóc kilka praktycznych porad: Utrzymuj stałą porę snu i pobudki z dnia na dzień, także w weekendy. Pozwoli to uregulować zegar biologiczny. Twoje ciało …