Jak rozpoznać anginę u dziecka?

Zdrowie

Angina u dziecka objawy mogą być szczególnie bolesne. Odpowiednio wczesne rozpoznanie pozwala na postawienie właściwej diagnozy i wyleczenie dziecka bez ryzyka poważnych powikłań.

Angina wirusowa

W zdecydowanej większości przypadków ta odmiana choroby jest łagodniejsza. Nie oznacza to jednak , że chorobę można potraktować mniej poważnie. Każda odmiana anginy niesie za sobą ryzyko powikłań.

Ta odmiana cechuje się atakowaniem nie tylko przełyku, lecz także górnych dróg oddechowych. Dlatego jej charakterystycznymi objawami u dziecka będą gorączka sięgająca niebezpiecznej wartości 39 stopni, ból gardła, katar i kaszel, pęcherzyki na śluzówce podniebienia miękkiego.

Angina o podłożu bakteryjnym

W jej przypadku również należy liczyć się z gorączką, nawet bardzo wysoką. To w tej odmianie bardziej prawdopodobne są najbardziej niebezpieczne temperatury. Osłabienie mięśni i stawów sprawi, że dziecko nie będzie miało siły praktycznie na nic, a ból gardła skutecznie uprzykrzy przełykanie czy nawet mówienie. Węzły chłonne powiększą się i będą mocno bolały.

Angina paciorkowcowa

Najpoważniejszym objawem tej odmiany będą problemy z oddychaniem. W większości przypadków nie powinny stwarzać zagrożenia dla życia, jednak są szczególnie nieprzyjemne. Wszelkie objawy tej odmiany cechują się gwałtownym wystąpieniem.

Powiększeniu migdałków prawdopodobnie będą towarzyszyły ropne naloty w kryptach.

Typowym dla dzieci objawem może być zaatakowanie przez wirusa układu pokarmowego. Może temu towarzyszyć poważna biegunka, nudności i wymioty.

Trudności z przełykaniem w anginie paciorkowcowej są na tyle poważne, że mogą doprowadzić do osłabienia i odwodnienia.

Angina a inne choroby

Podobne do anginy objawy zdradza mononukleoza wywoływana przez wirusa EBV. Niewłaściwa diagnoza oznacza niewłaściwe leczenie, a także powikłania. W celu rozróżnienia między anginą a mononukleozą konieczne jest wykonanie laboratoryjnego testu krwi. Zmieniony wygląd limfocytów oznacza, że mamy do czynienia z mononukleozą.

 

Zdrowie
Jak dbać o wzrok, pracując przy komputerze?

Spędzanie czasu przed ekranami laptopów i smartfonów to znak dzisiejszych czasów. Komputery i inne urządzenia multimedialne służą nam bowiem nie tylko do pracy i nauki, ale zapewniają również rozrywkę. To w nich szukamy informacji, oglądamy filmy, kontaktujemy się ze znajomymi. Wszystko to sprawia, że przed ekranami spędzamy całe dnie, co …

Zdrowie
Mięta i jej morfologia.

Mięta jest znana z zastosowania w chemii, ziołach, herbatach, kosmetykach. Mięta jest bardzo dobrym ziołem, które pozwala ukoić ból brzucha, problemy jelitowe, wzdęcia. Jak i również jest stosowana w pastach do zębów, gumach do żucia i tak dalej. Uzależnienie od ogrodnictwa nie jest najgorszym z życiowych wyborów. – Cora Lea …

Zdrowie
Lipa i jej właściwości.

Lipa to piękne drzewo, o którym pisał Jan Kochanowski. Mówił o tym, że gość może siąść przy lipie, schować się przed słońcem.  Lipa to stare okazałe drzewo, którego liście i kwiaty są stosowane w herbatach ziołowych. Ci, którzy cierpią na alergie, wiedzą, jak bardzo może uprzykrzyć życie, łzawienie oczu, katar, …