Jak rozpoznać anginę u dziecka?

Zdrowie

Angina u dziecka objawy mogą być szczególnie bolesne. Odpowiednio wczesne rozpoznanie pozwala na postawienie właściwej diagnozy i wyleczenie dziecka bez ryzyka poważnych powikłań.

Angina wirusowa

W zdecydowanej większości przypadków ta odmiana choroby jest łagodniejsza. Nie oznacza to jednak, że chorobę można potraktować mniej poważnie. Każda odmiana anginy niesie za sobą ryzyko powikłań.

Ta odmiana cechuje się atakowaniem nie tylko przełyku, lecz także górnych dróg oddechowych. Dlatego jej charakterystycznymi objawami u dziecka będą gorączka sięgająca niebezpiecznej wartości 39 stopni, ból gardła, katar i kaszel, pęcherzyki na śluzówce podniebienia miękkiego.

Angina o podłożu bakteryjnym

W jej przypadku również należy liczyć się z gorączką, nawet bardzo wysoką. To w tej odmianie bardziej prawdopodobne są najbardziej niebezpieczne temperatury. Osłabienie mięśni i stawów sprawi, że dziecko nie będzie miało siły praktycznie na nic, a ból gardła skutecznie uprzykrzy przełykanie czy nawet mówienie. Węzły chłonne powiększą się i będą mocno bolały.

Angina paciorkowcowa

Najpoważniejszym objawem tej odmiany będą problemy z oddychaniem. W większości przypadków nie powinny stwarzać zagrożenia dla życia, jednak są szczególnie nieprzyjemne. Wszelkie objawy tej odmiany cechują się gwałtownym wystąpieniem.

Powiększeniu migdałków prawdopodobnie będą towarzyszyły ropne naloty w kryptach.

Typowym dla dzieci objawem może być zaatakowanie przez wirusa układu pokarmowego. Może temu towarzyszyć poważna biegunka, nudności i wymioty.

Trudności z przełykaniem w anginie paciorkowcowej są na tyle poważne, że mogą doprowadzić do osłabienia i odwodnienia.

Angina a inne choroby

Podobne do anginy objawy zdradza mononukleoza wywoływana przez wirusa EBV. Niewłaściwa diagnoza oznacza niewłaściwe leczenie, a także powikłania. W celu rozróżnienia między anginą a mononukleozą konieczne jest wykonanie laboratoryjnego testu krwi. Zmieniony wygląd limfocytów oznacza, że mamy do czynienia z mononukleozą.

 

Zdrowie
Mięta i jej morfologia.

Mięta jest znana z zastosowania w chemii, ziołach, herbatach, kosmetykach. Mięta jest bardzo dobrym ziołem, które pozwala ukoić ból brzucha, problemy jelitowe, wzdęcia. Jak i również jest stosowana w pastach do zębów, gumach do żucia i tak dalej. Uzależnienie od ogrodnictwa nie jest najgorszym z życiowych wyborów. – Cora Lea …

Zdrowie
Lipa i jej właściwości.

Lipa to piękne drzewo, o którym pisał Jan Kochanowski. Mówił o tym, że gość może siąść przy lipie, schować się przed słońcem.  Lipa to stare okazałe drzewo, którego liście i kwiaty są stosowane w herbatach ziołowych. Ci, którzy cierpią na alergie, wiedzą, jak bardzo może uprzykrzyć życie, łzawienie oczu, katar, …

Zdrowie
Sprawdź co warto wiedzieć o noworodkach

Wszystko, co dzieje się po narodzinach dziecka, to niemałe wyzwanie dla rodziców. Oczekujesz na swoje pierwsze dziecko? A może masz już możliwość tulenia noworodka w swoich ramionach? Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji, które warto znać. Zapraszamy do lektury, która odpowie na najbardziej nurtujące pytania świeżo upieczonych rodziców. Kilka ważnych informacji …