Jak leczyć ropne zakażenie skóry pod paznokciem ?

Zdrowie

Jak leczyć zakażenia paznokci?

Paznokcie też chorują. Czasem zakażenia są spowodowane mechanicznymi urazami, jak na przykład zbyt głębokim obcinaniem, a czasem po prostu będąc na basenie, możemy zarazić się grzybicą paznokci. Chorobom towarzyszy czasem ropny wyciek i brzydkie zmiany na płytce paznokciowej. Nieleczone objawy prowadzą do powikłań. Jak leczyć ropne zakażenie skóry pod paznokciem?

Chorobowe zmiany.

Początkowo brzeg paznokcia robi się zupełnie inny. Na płytce dostrzega się przebarwienia: białe, żółte, czarne, zielonkawe. Potem zaczyna chorować łożysko, które dla ludzkiego oka objawia się odkształceniami płytki. Liczne pofałdowania, ukruszenia, łamliwość, pęknięcia, a nawet nietypowe zgrubienia na paznokciu świadczą o postępującym zakażeniu. Płytka może zacząć się odklejać od paznokcia. Wał skórny wokół niego puchnie i robi się czerwony. Bardzo często gromadzi się także ropny wysięg.

Ropne zapalenie paznokcia.

Najlepiej udać się do lekarza specjalisty. Spośród chorób paznokcia łączonych z ropnym zakażeniem najczęściej wymienia się zanokcicę. Chorobę wywołują bakterie gronkowca. W ostrych przypadkach grozi nam utrata paznokcia. Początkowo zanokcica objawia się zaczerwienieniem, a nawet opuchlizną wału paznokciowego. Towarzyszy jej duży, pulsujący ból. Skóra wokół paznokcia jest czerwona i gorąca. Pod nią zbiera się ropa. Warto udać się wtedy do dermatologa, ponieważ jeśli przeciągniemy stan zapalny, może skończyć się chirurgicznym wycięciem uszkodzonych nieodwracalnie tkanek.

Jak leczyć ropne zakażenie skóry pod paznokciem?

Cały proces leczenia zależy od tego, na jakim etapie rozwija się choroba. W początkowym okresie wystarczy odpowiednia higiena dłoni. Stosowanie starych metod ściągających sprawdza się najlepiej. W ty wypadku używamy szarego mydła i wody i moczmy w miksturze chore palce albo robimy okłady. Kiedy to nie wystarczy, lekarz stosuje terapie antybiotykową. Jeśli mamy do czynienia już ze zbierającym się ropnym wyciekiem, to prawdopodobnie będzie konieczne rozcięcie skóry wału paznokciowego, aby umożliwić wydostanie się chorobowego płynu. W ostrym przebiegu usuwa się chirurgiczne zmienione tkanki. Trzeba liczyć się z tym, że możemy utracić paznokieć. Drugą możliwością jest trwałe uszkodzenie macierzy, co oznacza, że nawet usunięcie paznokcia nie gwarantuje, że nowy odrośnie zdrowy. Może być już trwale zdeformowany.
Najważniejsza w tym wypadku jest higiena rąk. Warto zapobiegać niż doświadczać bólu i leczyć. Używajmy mydeł, żeli antybakteryjnych, a przede wszystkim myjmy ręce zawsze po użyciu publicznych toalet.

Zdrowie
Jak dbać o wzrok, pracując przy komputerze?

Spędzanie czasu przed ekranami laptopów i smartfonów to znak dzisiejszych czasów. Komputery i inne urządzenia multimedialne służą nam bowiem nie tylko do pracy i nauki, ale zapewniają również rozrywkę. To w nich szukamy informacji, oglądamy filmy, kontaktujemy się ze znajomymi. Wszystko to sprawia, że przed ekranami spędzamy całe dnie, co …

Zdrowie
Mięta i jej morfologia.

Mięta jest znana z zastosowania w chemii, ziołach, herbatach, kosmetykach. Mięta jest bardzo dobrym ziołem, które pozwala ukoić ból brzucha, problemy jelitowe, wzdęcia. Jak i również jest stosowana w pastach do zębów, gumach do żucia i tak dalej. Uzależnienie od ogrodnictwa nie jest najgorszym z życiowych wyborów. – Cora Lea …

Zdrowie
Lipa i jej właściwości.

Lipa to piękne drzewo, o którym pisał Jan Kochanowski. Mówił o tym, że gość może siąść przy lipie, schować się przed słońcem.  Lipa to stare okazałe drzewo, którego liście i kwiaty są stosowane w herbatach ziołowych. Ci, którzy cierpią na alergie, wiedzą, jak bardzo może uprzykrzyć życie, łzawienie oczu, katar, …