Sprawdź co warto wiedzieć o noworodkach

Zdrowie

Wszystko, co dzieje się po narodzinach dziecka, to niemałe wyzwanie dla rodziców. Oczekujesz na swoje pierwsze dziecko? A może masz już możliwość tulenia noworodka w swoich ramionach? Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji, które warto znać. Zapraszamy do lektury, która odpowie na najbardziej nurtujące pytania świeżo upieczonych rodziców.

Kilka ważnych informacji o noworodkach

Pierwsze dziecko? O tym warto pamiętać:

  1. Spadek wagi dziecka dlaczego maluch traci na wadze po porodzie? To sytuacja, która może wzbudzać niepokój rodziców. Jest to jednak sprawa normalna, jeśli spadek wagi mieści się w określonych normach. Dziecko po porodzie załatwia swoje potrzeby fizjologiczne, a więc traci płyny, a do tego nie potrafi jeszcze w pełni wykorzystać potencjału piersi mamy. Nie martw się jednak, już kilka dni po porodzie maluch powinien zacząć przybierać na wadze.
  2. Maluch pozna Cię po zapachu oraz po głosie – noworodki nie potrafią rozpoznać rodziców używając wzroku. Nie martw się jednak, Twoja pociecha rozpozna Cię po zapachu i po głosie. Przemawiaj więc do dziecka czułym głosem i pamiętaj o przytulaniu. To bardzo ważne, dzięki temu noworodek czuje się bezpiecznie i komfortowo.
  3. Noworodki lubią pospać – odczuwasz niepokój, ponieważ dziecko śpi bardzo długo? Nie przejmuj się, noworodki po prostu potrzebują snu. Takie maluchy mogą przespać nawet dwadzieścia godzin na dobę.
  4. Pamiętaj o zmianie pieluszki – maluchy po porodzie wypróżniają się często. Pamiętaj w tym czasie o częstej zmianie pieluszki. Kontroluj jej stan, aby zadbać o komfort dziecka.
  5. Rutyna działa na korzyść – stałe pory kąpania oraz snu to dla noworodka bardzo korzystna sytuacja. Dzieci wbrew pozorom lubią rutynę, jeśli chodzi o typowe codzienne czynności. Taki porządek jest ważny nie tylko dla noworodków, ale także dla niemowlaków i starszych dzieci.
  6. Głośne dźwięki – nie powinno się narażać noworodka na takie sytuacje, ponieważ są one bardzo niekomfortowe. Zadbajcie o odpowiednią atmosferę w domu.
  7. Karmienie na żądanie – to najlepsza metoda. Wielu rodziców zastanawia się, jak często karmić dziecko. Należy robić to wówczas, gdy jest głodne co na pewno zakomunikuje poprzez płacz.
  8. Łóżeczko jest ważne – przed kupnem łóżeczka zwróć uwagę na materiał, wielkość łóżeczka, rodzaj i twardość materaca oraz zabezpieczenia.
  9. Nie przegrzewaj dziecka – to nie przyniesie nic dobrego. Dziecko musi czuć komfort, nie może być mu zimno, ale nie może być także przegrzane.
  10. Maluch na początku myśli, że jest częścią mamy – prawdę zacznie rozumieć dopiero w około ósmym miesiącu życia.
Zdrowie
Jak dbać o wzrok, pracując przy komputerze?

Spędzanie czasu przed ekranami laptopów i smartfonów to znak dzisiejszych czasów. Komputery i inne urządzenia multimedialne służą nam bowiem nie tylko do pracy i nauki, ale zapewniają również rozrywkę. To w nich szukamy informacji, oglądamy filmy, kontaktujemy się ze znajomymi. Wszystko to sprawia, że przed ekranami spędzamy całe dnie, co …

Zdrowie
Mięta i jej morfologia.

Mięta jest znana z zastosowania w chemii, ziołach, herbatach, kosmetykach. Mięta jest bardzo dobrym ziołem, które pozwala ukoić ból brzucha, problemy jelitowe, wzdęcia. Jak i również jest stosowana w pastach do zębów, gumach do żucia i tak dalej. Uzależnienie od ogrodnictwa nie jest najgorszym z życiowych wyborów. – Cora Lea …

Zdrowie
Lipa i jej właściwości.

Lipa to piękne drzewo, o którym pisał Jan Kochanowski. Mówił o tym, że gość może siąść przy lipie, schować się przed słońcem.  Lipa to stare okazałe drzewo, którego liście i kwiaty są stosowane w herbatach ziołowych. Ci, którzy cierpią na alergie, wiedzą, jak bardzo może uprzykrzyć życie, łzawienie oczu, katar, …