Refleksologia stóp łagodząca wiele dolegliwości.

Zdrowie

Refleksologia stóp, coraz częściej praktykowana w naszym kraju, ma wiele zastosowań. Rzeczywiście, chociaż nie twierdzi, że leczy choroby, może jednak złagodzić wiele dolegliwości i zmniejszyć skutki uboczne ciężkich terapii lekowych. Obok niej istnieją również inne formy refleksologii, ale pozostają one w mniejszości. Zainteresowany? Mówimy Ci wszystko o tej alternatywnej medycynie!

Co to jest refleksologia?

Refleksologia polega na aktywowaniu “stref refleksyjnych” poprzez masowanie ich opuszkami palców w celu uśmierzenia bólu na odległość i przywrócenia równowagi różnych funkcji życiowych. W przypadku refleksologii stóp te słynne strefy znajdują się na stopach: refleksolodzy uważają, że wszystkie one są związane z jakimś organem, częścią ciała lub określonym gruczołem. Mapa refleksologii stóp jest naprawdę bardzo szczegółowa! Niektórzy praktycy wolą jednak praktykować refleksologię dłoni, twarzy, a nawet stawów usznych. Zasada działania jest dokładnie taka sama, z tą różnicą, że strefy refleksyjne znajdują się odpowiednio na dłoniach, twarzy i uszach.

Jak wygląda mapa naszych stóp?

Dla uproszczenia pamiętajmy, że wszystkie narządy znajdujące się w lewej połowie ciała, takie jak np. śledziona, są połączone ze strefami odruchowymi na lewej stopie. Podobnie, organy znajdujące się po prawej stronie ciała, takie jak pęcherzyk żółciowy, są połączone z obszarami na prawej stopie. Jeśli chodzi o narządy parzyste (np.: płuca) i te położone bardziej w środku ciała, takie jak żołądek, to są one “obecne” na obu stopach!

Dlaczego warto korzystać z tej alternatywnej medycyny?

Refleksologia stóp jest stosowana głównie do zwalczania stresu, napięcia i bólu mięśni: można ją stosować na przykład przy bólach pleców lub karku. Ma on jednak wiele innych zastosowań. Rzeczywiście, ta alternatywna medycyna jest również stosowana w celu złagodzenia zaburzeń czynnościowych (np. zespół napięcia przedmiesiączkowego, zaparcia), zmniejszenia częstotliwości migren, zwalczania zaburzeń snu lub ograniczenia skutków ubocznych chemioterapii i innych metod leczenia raka. Jeśli może dać dobre wyniki, kilka sesji są konieczne, tak, że osiedlają się: liczba zmienia się w zależności od przypadków, ale na ogół trwa 4 lub 5, aby poczuć się lepiej.

Jak przebiega sesja refleksologii stóp?

Uzbrojony w kartę refleksologii stóp znalezioną w sieci, jesteś mocno zdecydowany na masaż siebie? To kuszące, ale aby uzyskać dobre wyniki, zdecydowanie zalecamy konsultację z profesjonalistą! Tylko refleksolodzy naprawdę znają właściwe gesty, które należy wykonywać. Zazwyczaj lekarz zaczyna od pytania o stan zdrowia. Pierwszy masaż ma na celu przede wszystkim rozluźnienie przed prawdziwym “masażem leczniczym”, czasami wykonywanym przy użyciu olejków eterycznych.

Jakie są przeciwwskazania do wykonywania refleksoterapii?

Oczywiście lepiej unikać refleksoterapii stóp w przypadku kontuzji lub infekcji na stopach (np.: skręcenie, grzybica). Istnieją jednak również inne przeciwwskazania medyczne, takie jak zapalenie żył, poważne problemy z sercem i hemofilia. Odradza się również seanse w pierwszym trymestrze ciąży! W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza: jeśli istnieją bezwzględne przeciwwskazania do refleksoterapii, może on skierować pacjenta do innej alternatywnej metody leczenia, takiej jak na przykład akupunktura lub fitoterapia.

Zdrowie
Chroń się w upalne dni

Przegrzanie organizmu jest niebezpieczne Udar słoneczny to przegrzanie organizmu, które może prowadzić do śpiączki, a nawet śmierci. Objawy udaru to osłabienie, odczuwanie niepokoju, bóle oraz zawroty głowy. W przypadku ich wystąpienia należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 albo 999, a także przenieść się w miejsce zacienione. Należy również nawodnić organizm, …

Zdrowie
Jak można zapobiegać szumom usznym?

W dzisiejszych czasach ludzie często cierpią na różne choroby. Jednak nie zdawali sobie sprawy, jakie faktycznie przyniosą rezultaty. Wiele chorób pojawia się albo z powodu braku niektórych witamin i minerałów, albo na odwrót. Ich przedawkowanie będzie miało również negatywny wpływ na nasz organizm. To coś więcej niż tylko dostarczanie pożywienia …

Zdrowie
Sposoby na zapobieganie bezsenności.

Coraz więcej osób skarży się na chroniczną bezsenność. Jak uniknąć problemów ze snem. Leczenie i zapobieganie bezsenności wcale nie musi być trudne. W skutecznej prewencji może pomóc kilka praktycznych porad: Utrzymuj stałą porę snu i pobudki z dnia na dzień, także w weekendy. Pozwoli to uregulować zegar biologiczny. Twoje ciało …