Refleksologia stóp łagodząca wiele dolegliwości.

Zdrowie

Refleksologia stóp, coraz częściej praktykowana w naszym kraju, ma wiele zastosowań. Rzeczywiście, chociaż nie twierdzi, że leczy choroby, może jednak złagodzić wiele dolegliwości i zmniejszyć skutki uboczne ciężkich terapii lekowych. Obok niej istnieją również inne formy refleksologii, ale pozostają one w mniejszości. Zainteresowany? Mówimy Ci wszystko o tej alternatywnej medycynie!

Co to jest refleksologia?

Refleksologia polega na aktywowaniu “stref refleksyjnych” poprzez masowanie ich opuszkami palców w celu uśmierzenia bólu na odległość i przywrócenia równowagi różnych funkcji życiowych. W przypadku refleksologii stóp te słynne strefy znajdują się na stopach: refleksolodzy uważają, że wszystkie one są związane z jakimś organem, częścią ciała lub określonym gruczołem. Mapa refleksologii stóp jest naprawdę bardzo szczegółowa! Niektórzy praktycy wolą jednak praktykować refleksologię dłoni, twarzy, a nawet stawów usznych. Zasada działania jest dokładnie taka sama, z tą różnicą, że strefy refleksyjne znajdują się odpowiednio na dłoniach, twarzy i uszach.

Jak wygląda mapa naszych stóp?

Dla uproszczenia pamiętajmy, że wszystkie narządy znajdujące się w lewej połowie ciała, takie jak np. śledziona, są połączone ze strefami odruchowymi na lewej stopie. Podobnie, organy znajdujące się po prawej stronie ciała, takie jak pęcherzyk żółciowy, są połączone z obszarami na prawej stopie. Jeśli chodzi o narządy parzyste (np.: płuca) i te położone bardziej w środku ciała, takie jak żołądek, to są one “obecne” na obu stopach!

Dlaczego warto korzystać z tej alternatywnej medycyny?

Refleksologia stóp jest stosowana głównie do zwalczania stresu, napięcia i bólu mięśni: można ją stosować na przykład przy bólach pleców lub karku. Ma on jednak wiele innych zastosowań. Rzeczywiście, ta alternatywna medycyna jest również stosowana w celu złagodzenia zaburzeń czynnościowych (np. zespół napięcia przedmiesiączkowego, zaparcia), zmniejszenia częstotliwości migren, zwalczania zaburzeń snu lub ograniczenia skutków ubocznych chemioterapii i innych metod leczenia raka. Jeśli może dać dobre wyniki, kilka sesji są konieczne, tak, że osiedlają się: liczba zmienia się w zależności od przypadków, ale na ogół trwa 4 lub 5, aby poczuć się lepiej.

Jak przebiega sesja refleksologii stóp?

Uzbrojony w kartę refleksologii stóp znalezioną w sieci, jesteś mocno zdecydowany na masaż siebie? To kuszące, ale aby uzyskać dobre wyniki, zdecydowanie zalecamy konsultację z profesjonalistą! Tylko refleksolodzy naprawdę znają właściwe gesty, które należy wykonywać. Zazwyczaj lekarz zaczyna od pytania o stan zdrowia. Pierwszy masaż ma na celu przede wszystkim rozluźnienie przed prawdziwym “masażem leczniczym”, czasami wykonywanym przy użyciu olejków eterycznych.

Jakie są przeciwwskazania do wykonywania refleksoterapii?

Oczywiście lepiej unikać refleksoterapii stóp w przypadku kontuzji lub infekcji na stopach (np.: skręcenie, grzybica). Istnieją jednak również inne przeciwwskazania medyczne, takie jak zapalenie żył, poważne problemy z sercem i hemofilia. Odradza się również seanse w pierwszym trymestrze ciąży! W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza: jeśli istnieją bezwzględne przeciwwskazania do refleksoterapii, może on skierować pacjenta do innej alternatywnej metody leczenia, takiej jak na przykład akupunktura lub fitoterapia.

Zdrowie
Jak dbać o wzrok, pracując przy komputerze?

Spędzanie czasu przed ekranami laptopów i smartfonów to znak dzisiejszych czasów. Komputery i inne urządzenia multimedialne służą nam bowiem nie tylko do pracy i nauki, ale zapewniają również rozrywkę. To w nich szukamy informacji, oglądamy filmy, kontaktujemy się ze znajomymi. Wszystko to sprawia, że przed ekranami spędzamy całe dnie, co …

Zdrowie
Mięta i jej morfologia.

Mięta jest znana z zastosowania w chemii, ziołach, herbatach, kosmetykach. Mięta jest bardzo dobrym ziołem, które pozwala ukoić ból brzucha, problemy jelitowe, wzdęcia. Jak i również jest stosowana w pastach do zębów, gumach do żucia i tak dalej. Uzależnienie od ogrodnictwa nie jest najgorszym z życiowych wyborów. – Cora Lea …

Zdrowie
Lipa i jej właściwości.

Lipa to piękne drzewo, o którym pisał Jan Kochanowski. Mówił o tym, że gość może siąść przy lipie, schować się przed słońcem.  Lipa to stare okazałe drzewo, którego liście i kwiaty są stosowane w herbatach ziołowych. Ci, którzy cierpią na alergie, wiedzą, jak bardzo może uprzykrzyć życie, łzawienie oczu, katar, …