pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Londyn – ciekawe atrakcje dla dzieci

Turystyka

Londyn jest stolicą Wielkiej Brytanii i jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w całej Europie. Znajdują się ty liczne muzea, wspaniałe zabytki architektoniczne, przepiękne tereny zielone, a także mnóstwa atrakcji dla dzieci i młodzieży. Przedstawiamy 5 największych atrakcji Londynu dla najmłodszych i podstawowe informacje o nich!

1. ZOO w Londynie

Ogród Zoologiczny w Londynie powstał 1828 roku i obecnie jest jednym z największych ZOO w całej Europie. Jest to także trzeci najstarszy ogród zoologiczny na świecie – wcześniej powstały jedynie ZOO w Wiedniu i Berlinie. Na ogromnym terenie podziwiać można kilka tysięcy zwierząt, które reprezentują aż 650 różnych gatunków.

2. Muzeum Historii Naturalnej

Londyńskie Muzeum Historii Naturalnej to jedna z najciekawszych placówek naukowo-badawczych w całej Wielkiej Brytanii. Wśród ogromnych kolekcji naturalnych eksponatów do najciekawszych należą m.in. galeria dinozaurów, ogromny szkielet płetwala błękitnego czy specjalna “strefa trzęsień ziemi” z symulatorem, w którym można odczuć na własnej skórze jak wygląda prawdziwe trzęsienie ziemi. W muzeum znajduje się również ekspozycja dla najmłodszych, dzięki której dzieci mogą poznać kolejne etapy ewolucji różnych gatunków zwierząt. Wejście na teren Muzeum Historii Naturalnej jest całkowicie bezpłatny dla wszystkich odwiedzających.

3. Oko Londynu

Oko Londynu (London Eye) to prawdopodobnie najpopularniejszy diabelski młyn na świecie. Znajduje się on w dzielnicy Lambeth nad brzegiem Tamizy. Jest to ważny punkt obserwacyjny miasta: Oko Londynu ma wysokość 135 metrów, a z jego szczytu rozciąga się wspaniały widok na miasto, ciemne wody Tamizy, a przy dobrej widoczności także na otaczające Londyn miejscowości.

4. Muzeum Nauki

W londyńskim Muzeum Nauki i Techniki znaleźć można wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Specjalna strefa Children Gallery przeznaczona jest dla najmłodszych odbiorców, a w niej dzieci mogą poznać prawa fizyki rządzące światem natury. Dużą atrakcją jest również multimedialny symulator lotów na Marsa. Wstęp na teren Muzeum Nauki w Londynie jest bezpłatny.

5. Narodowe Muzeum Dzieciństwa

Narodowe Muzeum Dzieciństwa to miejsce, w którym nawet dorośli przeniosą się do czasów, gdy byli małymi dziećmi. Wystawa obejmuje stroje dziecięce, przedmioty codziennego użytku oraz zabawki, z których wiele pochodzi nawet z XVIII wieku. Kolekcja obejmuje także nowsze eksponaty sprzed kilkudziesięciu lat. Muzeum Dzieciństwa jest oddziałem Muzeum Wiktorii i Alberta, a wstęp na jego teren jest całkowicie darmowy.

 

Turystyka
Z czego znana jest Japonia?

Japonia to na pewno kraj bardzo specyficzny, chociażby ze względu na historię czy obecną kulturę, która panuje w tym państwie. Japonia słynie z wielu różnych aspektów, czy to japońska kuchnia , czy też wydarzenia historyczne, jednak dziś zastanowimy się, tak naprawdę z czego słynie Japonia. Jedzenie Sushi zna chyba każdy …

Turystyka
Wakacje w czasie epidemii

Epidemia koronawirusa w Polsce zniszczyła stabilność branży turystycznej. Turyści w wyniku obostrzeń wprowadzonych przez rząd nie mogli swobodnie korzystać z mniej lub bardziej popularnych turystycznych miejsc, a hotele bardzo długo nie mogły przyjmować gości. W zasadzie z podobnymi problemami borykała się turystyka zagraniczna, przy czym sam rygor sanitarno – epidemiologiczny …

Turystyka
Podróże śladami Mojżesza

Nie każdy lubi wakacje o charakterze all inclusive. Przebywanie całe wakacje na terenie hotelu nie jest odpowiednie dla wszystkich, nawet jeśli dominuje efekt myślenia, że trzeba z wszystkiego korzystać w hotelu, gdyż zostało już zapłacone. Wiele osób w sposób szczególny ceni sobie wakacje tematyczne, na przykład biblijnym szlakiem, gdzie można …