Z czego znana jest Japonia?

Turystyka

Japonia to na pewno kraj bardzo specyficzny, chociażby ze względu na historię czy obecną kulturę, która panuje w tym państwie.
Japonia słynie z wielu różnych aspektów, czy to japońska kuchnia , czy też wydarzenia historyczne, jednak dziś zastanowimy się, tak naprawdę z czego słynie Japonia.

Jedzenie

Sushi zna chyba każdy na świecie i na pewno wielu chciałoby spróbować tej świetnej japońskiej potrawy i to właśnie sushi jest jednym z głównym symboli Japonii, jednak zadajmy sobie pytanie – czym tak naprawdę jest te sushi?
Sushi to japońska potrawa, która jest przygotowywana z gotowanego ryżu, zaprawionego octem ryżowym, oraz mnóstwa dodatków takich jak choćby owoce morza, kawałki ryb, czy warzyw.

Takie sushi zjemy praktycznie w każdej Japońskiej restauracji, czy knajpie z jedzeniem.
Poza słynnym sushi, bardzo znane jest jeszcze danie – ramen – japońska zupa z makaronem, w której skład wchodzi bulion, makaron oraz inne dodatki, takie jak na przykład jajko =, czy też mięso.
Warto zaznaczyć, że ramen nie wywodzi się stricte z Japonii, jednak trafił on do kraju wschodzącego słońca z Chin.
Natomiast po drugiej wojnie światowej, ramen stało się jedną z najpopularniejszych japońskich potraw.

Wydarzenia historyczne – informacje

Będąc już przy temacie wojny warto wspomnieć o dwóch znanych na całym świecie miastach japońskich – Hiroszmina, Nagasaki, na które zostały spuszczone bomby atomowe w 1945 roku i to te miasta są najbardziej znane, zaraz po najludniejszej stolicy świata – Tokio.
Jednak w dużym skrócie jak to wyglądało?
Japonia toczyła zacięte bitwy ze Stanami Zjednoczonymi, po ataku na Pearl Harbor 7 grudnia 1941 roku, po długich i zaciętych walkach między USA, a Japonią, Stany Zjednoczone pomimo gróźb i ostrzeżeń, zdecydowały się zrzucić dwie bomby atomowe, na wyżej wymienione państwa – Hiroszmina, Nagasaki .Hiroszima została zbombardowana jako pierwsza i 6 sierpnia 1945 roku zamieniła się martwe miasto, natomiast 3 dni później ten sam los czekał na Nagasaki i 9 sierpnia 1945 roku, nad miastem Nagasaki można było zobaczyć ogromnego grzyba dymnego.

Jednak poza II wojną światową Japonia znana też jest z tego, że to właśnie tam zaistnieli Samurajowie, czyli japoński wojownik gwardii cesarskiej.
Jest to szeroko rozpowszechniona na Zachodzie nazwa feudalnego rycerza japońskiego – w Japonii przeważnie nazywanego bushi.
Jednak udział samurajów w populacji państwa wyniósł jedynie około 10%.

Technologie

Technologie to również nie odłączny element współczesnej Japonii, Japonia stawia jest na pierwszym miejscu państw która posiada i wykorzystuje najnowsze technologie świata, na pewno ta teza nie jest opinią z niczego, ponieważ potwierdzają ją choćby najnowsze plany dot. Technologii IGFC, która ma wejść w życie już od 2025 roku, projekt ma mieć oczywiście oponentów wśród zielonych oraz zwolenników „zrównoważonego rozwoju”, którzy podkreślają, że ta technologia emituje dwukrotnie więcej CO2 niż zwykłe elektrownie gazowe.

Turystyka
Londyn – ciekawe atrakcje dla dzieci

Londyn jest stolicą Wielkiej Brytanii i jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w całej Europie. Znajdują się ty liczne muzea, wspaniałe zabytki architektoniczne, przepiękne tereny zielone, a także mnóstwa atrakcji dla dzieci i młodzieży. Przedstawiamy 5 największych atrakcji Londynu dla najmłodszych i podstawowe informacje o nich! 1. ZOO w …

Turystyka
Wakacje w czasie epidemii

Epidemia koronawirusa w Polsce zniszczyła stabilność branży turystycznej. Turyści w wyniku obostrzeń wprowadzonych przez rząd nie mogli swobodnie korzystać z mniej lub bardziej popularnych turystycznych miejsc, a hotele bardzo długo nie mogły przyjmować gości. W zasadzie z podobnymi problemami borykała się turystyka zagraniczna, przy czym sam rygor sanitarno – epidemiologiczny …

Turystyka
Podróże śladami Mojżesza

Nie każdy lubi wakacje o charakterze all inclusive. Przebywanie całe wakacje na terenie hotelu nie jest odpowiednie dla wszystkich, nawet jeśli dominuje efekt myślenia, że trzeba z wszystkiego korzystać w hotelu, gdyż zostało już zapłacone. Wiele osób w sposób szczególny ceni sobie wakacje tematyczne, na przykład biblijnym szlakiem, gdzie można …