Sposoby na zapobieganie bezsenności.

Zdrowie

Coraz więcej osób skarży się na chroniczną bezsenność. Jak uniknąć problemów ze snem. Leczenie i zapobieganie bezsenności wcale nie musi być trudne. W skutecznej prewencji może pomóc kilka praktycznych porad:

Utrzymuj stałą porę snu i pobudki z dnia na dzień, także w weekendy. Pozwoli to uregulować zegar biologiczny. Twoje ciało będzie wiedziało, kiedy przygotować się do stanu czuwania. Staraj się spać tylko wtedy, gdy naprawdę czujesz się zmęczony lub śpiący, zamiast spędzać zbyt dużo czasu w łóżku. Staraj się nie używać łóżka do niczego innego niż spanie, aby twoje ciało zaczęło kojarzyć łóżko ze snem. Jeśli użyjesz łóżka jako miejsca do oglądania telewizji, jedzenia, czytania, pracy na laptopie, płacenia rachunków i innych rzeczy, twoje ciało nie nauczy się tego połączenia i może mieć trudność z zasypianiem.

Bądź aktywny — regularna aktywność pomaga zapewnić dobry sen w nocy. O korzyściach zdrowotnych ze sportu nie trzeba już dzisiaj nikogo przekonywać. Lekarze twierdzą, że aktywne życie wpływa korzystnie na higienę snu u osób podejmujących regularną aktywność fizyczną. Ważna jest także dieta. Zdrowa, zbilansowana dieta pomoże ci dobrze spać, ale ważny jest czas. Niektórzy uważają, że bardzo pusty żołądek przed snem jest rozpraszający, więc może być przydatna lekka przekąska, ale obfity posiłek tuż przed snem może również przerwać sen. Niektórzy polecają ciepłą szklankę mleka, które działa jak naturalny induktor snu.

Wiele substancji , które na co dzień przyjmujemy, mogą negatywnie wpływać na płynność zasypiania. Sprawdź swoje leki, aby zobaczyć, czy mogą przyczynić się do bezsenności. Unikaj lub ograniczaj kofeinę i alkohol i nie używaj nikotyny. Używki są jedną z najczęstszych przyczyn pojawiania się problemów ze snem. Najlepiej unikać spożywania kofeiny (w kawie, herbacie, napojach cola, czekoladzie i niektórych lekach) lub nikotyny (papierosy) przez co najmniej 4-6 godzin przed pójściem spać. Substancje te działają pobudzająco i zakłócają zdolność zasypiania. Najlepiej też unikać alkoholu przez co najmniej 4-6 godzin przed pójściem spać. Wiele osób uważa, że ​​alkohol działa odprężająco i na początku pomaga im zasnąć, ale w rzeczywistości zakłóca jakość snu.

Ważna jest też rutyna. Nawet jeśli masz zły sen w nocy i jesteś zmęczony, ważne jest, abyś starał się, aby twoje codzienne czynności były takie same, jak zaplanowałeś. Oznacza to, że nie unikaj zajęć, ponieważ czujesz się zmęczony. To może wzmocnić bezsenność. Dodatkowy stres związany z niewypełnieniem obowiązków może nie być zbyt pomocny.

Zdrowie
Jak dbać o wzrok, pracując przy komputerze?

Spędzanie czasu przed ekranami laptopów i smartfonów to znak dzisiejszych czasów. Komputery i inne urządzenia multimedialne służą nam bowiem nie tylko do pracy i nauki, ale zapewniają również rozrywkę. To w nich szukamy informacji, oglądamy filmy, kontaktujemy się ze znajomymi. Wszystko to sprawia, że przed ekranami spędzamy całe dnie, co …

Zdrowie
Mięta i jej morfologia.

Mięta jest znana z zastosowania w chemii, ziołach, herbatach, kosmetykach. Mięta jest bardzo dobrym ziołem, które pozwala ukoić ból brzucha, problemy jelitowe, wzdęcia. Jak i również jest stosowana w pastach do zębów, gumach do żucia i tak dalej. Uzależnienie od ogrodnictwa nie jest najgorszym z życiowych wyborów. – Cora Lea …

Zdrowie
Lipa i jej właściwości.

Lipa to piękne drzewo, o którym pisał Jan Kochanowski. Mówił o tym, że gość może siąść przy lipie, schować się przed słońcem.  Lipa to stare okazałe drzewo, którego liście i kwiaty są stosowane w herbatach ziołowych. Ci, którzy cierpią na alergie, wiedzą, jak bardzo może uprzykrzyć życie, łzawienie oczu, katar, …