Sposoby na zapobieganie bezsenności.

Zdrowie

Coraz więcej osób skarży się na chroniczną bezsenność. Jak uniknąć problemów ze snem. Leczenie i zapobieganie bezsenności wcale nie musi być trudne. W skutecznej prewencji może pomóc kilka praktycznych porad:

Utrzymuj stałą porę snu i pobudki z dnia na dzień, także w weekendy. Pozwoli to uregulować zegar biologiczny. Twoje ciało będzie wiedziało, kiedy przygotować się do stanu czuwania. Staraj się spać tylko wtedy, gdy naprawdę czujesz się zmęczony lub śpiący, zamiast spędzać zbyt dużo czasu w łóżku. Staraj się nie używać łóżka do niczego innego niż spanie, aby twoje ciało zaczęło kojarzyć łóżko ze snem. Jeśli użyjesz łóżka jako miejsca do oglądania telewizji, jedzenia, czytania, pracy na laptopie, płacenia rachunków i innych rzeczy, twoje ciało nie nauczy się tego połączenia i może mieć trudność z zasypianiem.

Bądź aktywny — regularna aktywność pomaga zapewnić dobry sen w nocy. O korzyściach zdrowotnych ze sportu nie trzeba już dzisiaj nikogo przekonywać. Lekarze twierdzą, że aktywne życie wpływa korzystnie na higienę snu u osób podejmujących regularną aktywność fizyczną. Ważna jest także dieta. Zdrowa, zbilansowana dieta pomoże ci dobrze spać, ale ważny jest czas. Niektórzy uważają, że bardzo pusty żołądek przed snem jest rozpraszający, więc może być przydatna lekka przekąska, ale obfity posiłek tuż przed snem może również przerwać sen. Niektórzy polecają ciepłą szklankę mleka, które działa jak naturalny induktor snu.

Wiele substancji, które na co dzień przyjmujemy, mogą negatywnie wpływać na płynność zasypiania. Sprawdź swoje leki, aby zobaczyć, czy mogą przyczynić się do bezsenności. Unikaj lub ograniczaj kofeinę i alkohol i nie używaj nikotyny. Używki są jedną z najczęstszych przyczyn pojawiania się problemów ze snem. Najlepiej unikać spożywania kofeiny (w kawie, herbacie, napojach cola, czekoladzie i niektórych lekach) lub nikotyny (papierosy) przez co najmniej 4-6 godzin przed pójściem spać. Substancje te działają pobudzająco i zakłócają zdolność zasypiania. Najlepiej też unikać alkoholu przez co najmniej 4-6 godzin przed pójściem spać. Wiele osób uważa, że ​​alkohol działa odprężająco i na początku pomaga im zasnąć, ale w rzeczywistości zakłóca jakość snu.

Ważna jest też rutyna. Nawet jeśli masz zły sen w nocy i jesteś zmęczony, ważne jest, abyś starał się, aby twoje codzienne czynności były takie same, jak zaplanowałeś. Oznacza to, że nie unikaj zajęć, ponieważ czujesz się zmęczony. To może wzmocnić bezsenność. Dodatkowy stres związany z niewypełnieniem obowiązków może nie być zbyt pomocny.

Zdrowie
Sprawdź co warto wiedzieć o noworodkach

Wszystko, co dzieje się po narodzinach dziecka, to niemałe wyzwanie dla rodziców. Oczekujesz na swoje pierwsze dziecko? A może masz już możliwość tulenia noworodka w swoich ramionach? Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji, które warto znać. Zapraszamy do lektury, która odpowie na najbardziej nurtujące pytania świeżo upieczonych rodziców. Kilka ważnych informacji …

Zdrowie
Chroń się w upalne dni

Przegrzanie organizmu jest niebezpieczne Udar słoneczny to przegrzanie organizmu, które może prowadzić do śpiączki, a nawet śmierci. Objawy udaru to osłabienie, odczuwanie niepokoju, bóle oraz zawroty głowy. W przypadku ich wystąpienia należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 albo 999, a także przenieść się w miejsce zacienione. Należy również nawodnić organizm, …

Zdrowie
Jak można zapobiegać szumom usznym?

W dzisiejszych czasach ludzie często cierpią na różne choroby. Jednak nie zdawali sobie sprawy, jakie faktycznie przyniosą rezultaty. Wiele chorób pojawia się albo z powodu braku niektórych witamin i minerałów, albo na odwrót. Ich przedawkowanie będzie miało również negatywny wpływ na nasz organizm. To coś więcej niż tylko dostarczanie pożywienia …