pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Płyta OSB przy wykańczaniu wnętrz

Dom

Płyta OSB to drewno pochodny materiał, który wykorzystywany jest w budownictwie, wykończeniach i w branży meblarskiej. Coraz częściej wykorzystywana jest do prac konstrukcyjnych i wykończeniowych. Wynika to z faktu, że płyta OSB pozwala z łatwością skomponować się z innymi materiałami budowlanymi.

Płyta OSB (skrót pochodzi od angielskiej nazwy materiału – Oriented Strand Boards) to płyta wykonana z ukierunkowanych płaskich wiórów drzewnych (najczęściej sosnowych lub świerkowych). Powstała w wyniku sprasowania ze sobą równych w długości płatków drewna i poddanie ich działaniu wysokiemu ciśnieniu i wysokiej temperaturze. Łączone są ze sobą specjalnym klejem i (lub) żywicą melaminowo-uretanową.

W ten sposób powstaje cienka płyta OSB złożona z trzech warstw płatów drewnianych, z których każdy płat jest złożony z wiór drzewnych ukierunkowanych prostopadle do wiórów płata poprzedniego. Dzięki temu płyta OSB uzyskuje wiele walorów i staje się odporna na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Materiał ten ma niezwykle szerokie zastosowanie.

Płyta OSB świetnie przydaje się do wykorzystania na przykład jako okładzina podłogowa, ścienna lub sufitowa. Użyta w ten sposób zdecydowanie ociepla całe wnętrze. Płyta pasuje najlepiej do nowoczesnych aranżacji, gdyż doskonale łączy się z szarością, bielą i czernią. Płyta OSB użyta na ścianie genialnie komponuje się natomiast z drewnianymi meblami, ustawionymi w pobliżu. Taki wystrój pozwala na uzyskanie naturalnego i jednocześnie niezwykle ciepłego efektu.

Płyta OSB (w wersji 3 i 4, czyli materiałów najbardziej odpornych na wilgoć) idealnie sprawdza się także w wykończeniu kuchni czy łazienki. W łazience można na przykład użyć jej w obudowie wanny lub wykonać z niej blat bądź też meble łazienkowe. Użycie w tym celu płyt OSB pozwala na całkiem sporą oszczędność. Chcąc zwiększyć odporność płyty OSB wystarczy pokryć ją dodatkowo lakierem zabezpieczającym. Dodatkowo można też zmienić jej kolor dzięki tego typu zabiegom.

Z płyty OSB można też wykonywać różnego rodzaju meble. Będą to wyjątkowo trwałe i estetyczne elementy wyposażenia wnętrza – idealnie nie tylko do kuchni czy łazience, ale też do innych pomieszczeń, na przykład do przedpokoju, salonu, garderoby, a nawet do garażu.

Dom
Modernizm we wnętrzu – kilka ważnych informacji

Urządzając dom czy mieszkanie, warto pamiętać nie tylko o funkcjonalności, ale także o stylu. Jaką aranżację wybrać? Dużą popularnością cieszy się styl modernistyczny, który ma wiele zalet. Jak urządzić przestrzeń w tym stylu? Kilka porad i ważnych wskazówek znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu. Zapraszamy do lektury. Modernizm we wnętrzu – …

Dom
Macierzanka i jej odmiany.

Macierzanka znana jest z właściwości leczniczych z wonnego zapachu, z ciekawego fioletowego kwiatu. Wszystkie cywilizacje na wszystkich kontynentach stosowały zioła (… ) Zielarki i zielarze często bywali czarownikami, którzy przepowiadali przyszłość, mogli rzucić lub zdjąć urok. Umieli przygotować cudowny eliksir (…). – Skarlet Albert Jakie są odmiany macierzanki? Wyróżnić można …

Dom
Kącik do pracy i nauki w salonie

Dekoracje, które jednocześnie są użyteczne, to jeden z najciekawszych sposobów na aranżację salonu. Masz mały dom lub mieszkanie, ale potrzebujesz także miejsc do pracy lub nauki? Taki kącik możesz stworzyć w salonie, jednocześnie dbając o wygląd pomieszczenia. Jak to zrobić? Kilka porad znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu. Salonowy kącik …