Fotel uszak w stylu angielskim

Dom

Styl angielski staje się coraz bardziej popularny we współczesnych mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Jego popularność wynika przede wszystkim z faktu uniwersalności. Umeblowanie mieszkania meblami w stylu angielskim to niemal gwarancja na to, że za kilka lub kilkanaście lat one wciąż będą zachwycać swoim wyglądem.

Czym charakteryzuje się styl angielski

Styl angielski to taki, który kojarzy się przede wszystkim z wystrojem typowym dla angielskich książek, takich jak na przykład Ania z Zielonego Wzgórza. Jeśli zamkniemy oczy i wyobrazimy sobie salon w stylu angielskim, to przyjdą nam na myśl przede wszystkim ciężkie grube zasłony z wzorami w kwiaty oraz w osadzone podobnym stylu fotele. Do tego oczywiście komody, stoły, konsole i szafy, a wszystko to wykonane z prawdziwego drewna. Stonowana kolorystyka i zdobienia mebli do przechowywania w kontraście z bogato zdobionymi tapicerkami mebli wypoczynkowych tworzą bardzo piękną stylistykę, przywodzącą na myśl właśnie wnętrza salonów z angielskich romantycznych powieści.

Jaki fotel najlepiej pasuje do salonu w stylu angielskim

Fotele uszaki idealnie sprawują się w salonach w stylu angielskim, choć niekoniecznie muszą one mieć tapicerkę w kwiaty. Można nadać swojemu wnętrzu lekko angielskiego stylu wykorzystując tradycyjny fotel uszak na krótkich nóżkach wraz z podnóżkiem tapicerowany w stonowanym kolorze, na przykład pudrowym różu, błękicie, gołębiej szarości. Angielskie salony obracają się przede wszystkim w takiej właśnie kolorystyce są jasne, przestronne, otoczone wzorzystymi tkaninami, i można się w nich poczuć jak u kochanej cioci na herbacie i ciastku.

Fotel uszak ze swoim solidnym grubym siedziskiem pięknie zdobionymi podłokietnikami oraz charakterystyczną tapicerką z przeszyciami wspaniale wpasowuje się w styl z angielskiego salonu, i dobrze będzie pasował do różnych dodatków tkanych w piękne kolorowe kwiaty. W sprzedaży dostępne są uszaki w różnych kolorach, na przykład wykończone aksamitną tkaniną lub welurem, które sprawiają wrażenie miękkości i pięknie wyglądają we wnętrzach w stylu angielskim bazującym na elegancji i przytulności.

Kategoria: dom