Macierzanka i jej odmiany.

Dom

Macierzanka znana jest z właściwości leczniczych z wonnego zapachu, z ciekawego fioletowego kwiatu. Wszystkie cywilizacje na wszystkich kontynentach stosowały zioła (… ) Zielarki i zielarze często bywali czarownikami, którzy przepowiadali przyszłość, mogli rzucić lub zdjąć urok. Umieli przygotować cudowny eliksir (…). – Skarlet Albert

Jakie są odmiany macierzanki?

Wyróżnić można takie odmiany macierzanki jak na przykład:

  • Macierzanka zwyczajna,
  • macierzanka piaskowa,
  • macierzanka pannońska,
  • macierzanka Marshalla,
  • macierzanka austriacka,
  • macierzanka halna.

Macierzanka cytrynowa – Golden Dwarf, aureus, Gold stream, Silver King. Jak i również występuje macierzanka wczesna, macierzanka ogrodowa, macierzanka właściwa. Macierzanka liczy sobie około 300 odmian, dlatego też nie sposób wymienić wszystkie.

Macierzanka to wspaniała roślina, która spełnia funkcję dekoracyjną w ogrodzie, może być połączona z innymi roślinami, co da wspaniałą kompozycję ogrodową.

Macierzanka znajdzie zastosowanie w takich miejscach, jak ogrody, skalniaki, murki, obwódki, rabaty itp.

Jak przedstawia się morfologia macierzanki?

Macierzanka to roślina, która jest niska, ale ma w sobie ten delikatny akcent dekoracji. Wspaniale się rozrasta, tworząc w większej ilości piękny obraz natury.

Liście macierzanki, są małe, w kolorze zielonym, symetrycznie poprzedzielane linią, które dzielą najpierw liść na pół oraz na boki. Na liściu występują małe kropki oraz delikatne włoski koloru zielonego.

Kwiat macierzanki jest koloru czerwonego lub fioletowego. Małe kwiatuszki na czubku gałązki kwitną bogato. Kwiatki są w dużej grupie, mają kilka płatków oraz pręciki z pyłkiem. Kwiaty te są bardzo małe, dlatego ciężko dotrzeć ich mini kielich.

Owoce macierzanki pojawiają się po przekwitnieniu kwiatów. Występują jako czterodzielne rozłupnie, mają kształt owalny.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że macierzanka to wspaniała roślina, która znalazła swoje miejsce w ziołach, jak i w ogrodach, przy uprawie kwiatów.

Dom
Kącik do pracy i nauki w salonie

Dekoracje, które jednocześnie są użyteczne, to jeden z najciekawszych sposobów na aranżację salonu. Masz mały dom lub mieszkanie, ale potrzebujesz także miejsc do pracy lub nauki? Taki kącik możesz stworzyć w salonie, jednocześnie dbając o wygląd pomieszczenia. Jak to zrobić? Kilka porad znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu. Salonowy kącik …

Dom
Fotel uszak w stylu angielskim

Styl angielski staje się coraz bardziej popularny we współczesnych mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Jego popularność wynika przede wszystkim z faktu uniwersalności. Umeblowanie mieszkania meblami w stylu angielskim to niemal gwarancja na to, że za kilka lub kilkanaście lat one wciąż będą zachwycać swoim wyglądem. Czym charakteryzuje się styl angielski Styl …