Leon – znaczenie i pochodzenie imienia

Rozrywka

Imię Leon wywodzi się z języka łacińskiego. Słowo “leo” oznacza “lwa” szybko zostało zaadaptowane przez mieszkańców starożytnej Grecji jako imię oznaczającego silnego i nieustraszonego wojownika. Mężczyźni o tym imieniu mieli sprawować władzę, być żołnierzami, strategami i obrońcami ojczyzny. Dziś, po wielu latach zapomnienia, imię Leon stanowi jedno z najczęściej nadawanych imion męskich w Polsce.

Leon – cechy charakteru

Mężczyzna noszący imię Leon charakteryzuje się wyjątkowo silną osobowością. Jest odważny, chętnie podejmuje wyzwania, może jednak być nieco lekkomyślny i porywczy. Łatwo i często ryzykuje, czasem niepotrzebnie narażając się na niebezpieczeństwo. Leon ceni swoją niezależność i dąży do celu nawet po trupach. Zawsze dostaje to, czego pragnie. Potrafi być prawdziwą duszą towarzystwa – otacza się wieloma osobami, którym imponuje niezależność, siła i temperament Leona. Osoba o tym imieniu lubi skupiać na sobie uwagę i potrafi zawierać przyjaźnie w każdym środowisku. Niestety, często są to znajomości bardzo powierzchowne. Leon jest indywidualistą z wyjątkowo barwną osobowością: to urodzony zdobywca i wojownik, który ceni dostatnie, wygodne życie, przygody i rozrywkę. W sprawach finansowych może być nieco rozrzutny, jednak unika kredytów i pożyczek, za to chętnie i dużo pracuje na swoje przyjemności i dostatnie, pełne przyjemności życie.

Związki i rodzina

Związek z Leonem nie należy do najprostszych. Jego niezłomny charakter sprawia, że nie toleruje on kompromisów i zwykle stawia na swoim. Jest uparty, bywa także arogancki. Ma trudności z zaufaniem ludziom, w tym także potencjalnej partnerce. Gdy jednak się zakocha oddaje jej całe swoje serce. Jest wyjątkowo oddanym ojcem i mężem, który poświęci wszystko dla rodziny. Bardzo dba o sprawy majątkowe, jest pracowity i odpowiedzialny, dlatego chce zapewnić swojej rodzinie maksymalne bezpieczeństwo finansowe. Leon będzie dobrym, jednak bardzo wymagającym ojcem. Jego miłość do sportu i aktywnego wypoczynku sprawi, że dzieci z pewnością nie będą się z nim nudzić. Imiona takie jak Leon świadczą o ojcach wyjątkowo aktywnych, chętnych do opieki nad dziećmi i zaangażowanych w wychowanie.

Praca i predyspozycje zawodowe

Leon to osoba, która zawsze osiąga zamierzone cele. Jest świetnym sprzedawcą, wspaniałym mówcą i doskonałym liderem. Sprawdzi się również jako prawnik – adwokat lub prokurator. Może spróbować swoich sił jako pośrednik nieruchomości, przedstawiciel handlowy lub makler giełdowy. Mężczyźni o imieniu Leon często zakładają własne działalności gospodarcze, jednak wrodzona skłonność do podejmowania ryzyka i lekkomyślność sprawiają, że nie zawsze przynoszą one zyski. Leon lubi ryzyko i może spróbować swoich sił w wojsku, policji lub straży pożarnej, jednak ich niezależna i indywidualna natura może powodować problemy z przestrzeganiem rygorystycznych zasad i wykonywaniem rozkazów.

Imieniny

20 lutego ,
14 marca,
11, 19 i 22 kwietnia,
12 i 28 czerwca,
3,11 i 20 lipca,
10 i 16 listopada.

Więcej o imionach można za darmo znaleźć w internecie.

Rozrywka
Jakie imprezy okolicznościowe opłaca się zorganizować w restauracji?

Organizowanie specjalnych wydarzeń w restauracjach może być świetnym sposobem na zwiększenie biznesu, ale ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj wydarzenia. Od kolacji tematycznych po degustacje win, istnieje wiele sposobów na wykorzystanie specjalnych okazji. Jak najlepiej wykorzystać specjalne wydarzenia w restauracjach? Kolacje tematyczne to świetny sposób na stworzenie unikalnego i niezapomnianego …

Rozrywka
Radość i zabawa – jak atrakcyjnie spędzić czas z dzieckiem?

Dziecko nieustannie potrzebuje naszej czułości, bliskości i uwagi. Jest to niezwykle ważne w wypracowywaniu zdrowych realizacji z malutką istotą. Ciągłe przytulanie, całowanie są potrzebne do prawidłowego rozwoju małych dzieci. Tego typu bodźce mobilizują pociechy do stawiania kroków na przód, bo wiedzą je jest ktoś kto je wspiera, pochwali, lub pomoże, …