Leon – znaczenie i pochodzenie imienia

Rozrywka

Imię Leon wywodzi się z języka łacińskiego. Słowo “leo” oznacza “lwa” szybko zostało zaadaptowane przez mieszkańców starożytnej Grecji jako imię oznaczającego silnego i nieustraszonego wojownika. Mężczyźni o tym imieniu mieli sprawować władzę, być żołnierzami, strategami i obrońcami ojczyzny. Dziś, po wielu latach zapomnienia, imię Leon stanowi jedno z najczęściej nadawanych imion męskich w Polsce.

Leon – cechy charakteru

Mężczyzna noszący imię Leon charakteryzuje się wyjątkowo silną osobowością. Jest odważny, chętnie podejmuje wyzwania, może jednak być nieco lekkomyślny i porywczy. Łatwo i często ryzykuje, czasem niepotrzebnie narażając się na niebezpieczeństwo. Leon ceni swoją niezależność i dąży do celu nawet po trupach. Zawsze dostaje to, czego pragnie. Potrafi być prawdziwą duszą towarzystwa – otacza się wieloma osobami, którym imponuje niezależność, siła i temperament Leona. Osoba o tym imieniu lubi skupiać na sobie uwagę i potrafi zawierać przyjaźnie w każdym środowisku. Niestety, często są to znajomości bardzo powierzchowne. Leon jest indywidualistą z wyjątkowo barwną osobowością: to urodzony zdobywca i wojownik, który ceni dostatnie, wygodne życie, przygody i rozrywkę. W sprawach finansowych może być nieco rozrzutny, jednak unika kredytów i pożyczek, za to chętnie i dużo pracuje na swoje przyjemności i dostatnie, pełne przyjemności życie.

Związki i rodzina

Związek z Leonem nie należy do najprostszych. Jego niezłomny charakter sprawia, że nie toleruje on kompromisów i zwykle stawia na swoim. Jest uparty, bywa także arogancki. Ma trudności z zaufaniem ludziom, w tym także potencjalnej partnerce. Gdy jednak się zakocha oddaje jej całe swoje serce. Jest wyjątkowo oddanym ojcem i mężem, który poświęci wszystko dla rodziny. Bardzo dba o sprawy majątkowe, jest pracowity i odpowiedzialny, dlatego chce zapewnić swojej rodzinie maksymalne bezpieczeństwo finansowe. Leon będzie dobrym, jednak bardzo wymagającym ojcem. Jego miłość do sportu i aktywnego wypoczynku sprawi, że dzieci z pewnością nie będą się z nim nudzić. Imiona takie jak Leon świadczą o ojcach wyjątkowo aktywnych, chętnych do opieki nad dziećmi i zaangażowanych w wychowanie.

Praca i predyspozycje zawodowe

Leon to osoba, która zawsze osiąga zamierzone cele. Jest świetnym sprzedawcą, wspaniałym mówcą i doskonałym liderem. Sprawdzi się również jako prawnik – adwokat lub prokurator. Może spróbować swoich sił jako pośrednik nieruchomości, przedstawiciel handlowy lub makler giełdowy. Mężczyźni o imieniu Leon często zakładają własne działalności gospodarcze, jednak wrodzona skłonność do podejmowania ryzyka i lekkomyślność sprawiają, że nie zawsze przynoszą one zyski. Leon lubi ryzyko i może spróbować swoich sił w wojsku, policji lub straży pożarnej, jednak ich niezależna i indywidualna natura może powodować problemy z przestrzeganiem rygorystycznych zasad i wykonywaniem rozkazów.

Imieniny

20 lutego,
14 marca,
11, 19 i 22 kwietnia,
12 i 28 czerwca,
3,11 i 20 lipca,
10 i 16 listopada.

Więcej o imionach można za darmo znaleźć w internecie.