Jak zacząć akwarium morskie?

Zwierzęta

Złożenie akwarium morskiego wymaga dużo pracy. Akwarium morskie jak zacząć? Możesz być zaskoczony, gdy zobaczysz, ile przedmiotów jest potrzebnych do uruchomienia jednego. Po zaplanowaniu, jakiego rodzaju akwarium morskiego chcesz i zakupie wszystkiego, co jest potrzebne do jego złożenia, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby Twoje nowe akwarium morskie działało w bezpieczny i uporządkowany sposób.

Przygotuj akwarium

Przygotuj akwarium. Umieść stojak na miejscu i wypoziomuj go. Pamiętaj o pozostawieniu wolnej przestrzeni dla połączeń elektrycznych i sprzętu. Wyczyść zbiornik miękką szmatką lub gąbką i użyj świeżej wody. Dodaj podkład zbiornika i umieść zbiornik na stojaku, jeśli planujesz.

Połączenia elektryczne obejmują:

  • Zbiornik ściekowy: Jeśli zdecydowałeś się na użycie zbiornika ściekowego, zainstaluj go wraz z wyposażeniem związanym ze zbiornikiem ściekowym w szafce/stojaku. Często łatwiej jest włożyć miskę do stojaka od góry niż przez drzwi szafki. Jeśli nie znalazłeś jeszcze miski olejowej, może zadziałać tania, łatwa do samodzielnego wykonania miska olejowa.
  • System dopełniania: Jeśli zamierzasz zainstalować automatyczny system dopełniania DIY, zrób to przed zainstalowaniem studzienki (jest to o wiele łatwiejsze niż czekanie, aż studzienka znajdzie się w szafce).
  • Listwa zasilająca i wyłącznik czasowy

Zainstalowanie wyposażenia zbiornika ściekowego

Na tym etapie zainstalujesz studzienkę i związane z nią wyposażenie oraz instalację wodno-kanalizacyjną pod akwarium. Jeśli będziesz postępować zgodnie z krokami, jeden po drugim, instalacja wyposażenia miski pójdzie dość szybko. Jeśli nie korzystasz ze studzienki, pomiń ten krok.

Jeśli twój system używa miski:

  • Zainstaluj materiały w mokrym/suchym filtrze zraszanym
  • Zamontuj wąż przelewowy ze zbiornika do studzienki (zdjęcie, 1)
  • Zamontuj pompę powrotną (zdjęcie, 2) i wąż (zdjęcie, 4)
  • Zainstaluj odpieniacz białkowy zamontowany w misce
  • Zainstaluj grzałkę akwariową

Włóż sprzęt do akwarium

Jeśli twój system nie ma studzienki, możesz przejść do instalacji całego wyposażenia związanego ze zbiornikiem. W tym momencie możesz opóźnić instalację systemu oświetlenia akwarium, ponieważ będzie to przeszkadzać podczas instalowania soli morskiej, podłoża i dekoracji zbiornika.

Przygotuj filtr, wyjmując wkładki filtracyjne, płucz je w słodkiej wodzie, a następnie włóż je z powrotem do filtra przed zainstalowaniem go na tylnej ścianie akwarium. To dobry moment na sprawdzenie odstępu między tyłem zbiornika a ścianą. W przyszłości wyjmiesz cały filtr do czyszczenia, więc upewnij się, że jest dodatkowy cal lub dwa luzu.

Zainstaluj system filtracji zamontowany na zbiorniku (zawieś na zbiorniku lub kanistrze, odpieniacz białkowy zamontowany na zbiorniku i głowice napędowe. Zawieś głowice napędowe w przybliżonej pozycji, w jakiej będziesz je mieć po zakończeniu montażu. Pozycje bez wątpienia zmienią się raz Twój żywy kamień i dekoracje są zainstalowane w zbiorniku Zainstaluj grzałkę akwarium.

 

Zwierzęta
Ile Koty Śpią Dziennie?

Sen odgrywa kluczową rolę w życiu kotów. Zdaje się, że te futrzane stworzenia potrafią spać przez większość dnia, a czasem zastanawiamy się, ile tak naprawdę czasu poświęcają na drzemki. W tym artykule przyjrzymy się, ile koty śpią dziennie, co wpływa na ich długi sen, jak sen wpływa na ich zdrowie …

Zwierzęta
Czym najlepiej karmić kota?

Każdy opiekun chce, aby jego kot był zdrowy i silny. Pomóc w tym może odpowiednie żywienie. Jednak pamiętajmy, że zdrowy kot, to kot jedzący przeznaczone dla siebie pokarmy. Zjadanie resztek z pańskiego stołu nie jest najlepszym pomysłem. Prawidłowa dieta kota to odpowiednio skomponowane posiłki, dostarczające zwierzęciu niezbędnych składników odżywczych. W …