3 rzeczy, które robisz źle z perfumami

Uroda

Perfumy to istotny element stylu. Są jak zwieńczenie stylizacji. Dobrze dopasowane do osoby potrafią uwypuklić cechy jej charakteru. Jednak wśród klientów perfumerii pojawiają się przeróżne mity o perfumach, oto niektóre z nich.

Wcieranie perfum, sprawi, że będą utrzymywać się dłużej

Powszechnie uważa się, że wtarcie perfum w skórę, np. poprzez pocieranie o siebie nadgarstków, sprawi, że perfumy będą pachnieć intensywniej lub utrzymają się dłużej na naszej skórze.

Prawda jest zgoła odmienna. Pocieranie i energia z tym związana powoduje rozerwanie molekuł tworzących zapach perfum, powodując, że te przestaną pachnieć w ogóle.

Tym samym wcierając perfumy w skórę, uzyskamy tak naprawdę efekt całkowicie odwrotny od zamierzonego.

Perfumy nie mają daty ważności

Mimo że na butelce perfum faktycznie nie widnieje żadna data określająca termin ich przydatności do użycia, perfumy mogą się zepsuć.

Perfumy są wrażliwe na czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć, światło, czy ciepło. Wszystko to ma wpływ na nasze perfumy, powodując to, że te z wraz z upływem czasu mogą tracić swoje właściwości.

Aby temu zapobiec, warto przechowywać perfumy w odpowiedni sposób.

Perfumy są dla kobiet, a woda kolońska dla mężczyzn

Powszechnie przyjęło się uważać, że to, co określamy mianem perfum to zapachy stworzone z myślą o kobietach, a wody kolońskie natomiast są zapachami przeznaczonymi wyłącznie dla mężczyzn.

Co prawda mit ten ma swoje uzasadnienie w historii perfum, ponieważ kiedyś faktycznie był on prawdą, dzisiaj natomiast nie stosuje się już takiego podziału zapachów.

Prawda jest taka, że zapach nie ma płci. Mimo to, że producenci tworzą oddzielne zapachy przeznaczone dla mężczyzn i dla kobiet, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kobieta używała męskich zapachów, a mężczyzna kobiecych. Powstają również linie perfum unisex, które z założenia targetowane są zarówno do kobiet jak i mężczyzn.

Jeżeli chodzi o podział między perfumami a wodami kolońskimi , jest skoncentrowanie olejków zapachowych w składzie produktu.

Perfumy zawierają większą ilość olejków niż woda kolońska. Artykuły perfumeryjne.

Uroda
Dlaczego warto kupować naturalne kosmetyki?

Naturalne kosmetyki ostatnio stały się bardzo popularne, i nic nie wskazuje na to żeby straciły na popularności. Wiedza konsumentów ciągle rośnie i staja się oni bardziej świadomi swoich decyzji i wpływu na środowisko naturalne oraz otaczająca nas przestrzeń. Jednak dlaczego warto sięgać po naturalne kosmetyki? Oto kilka przykładów. Naturalne kosmetyki …

Uroda
Śmiech to zdrowie

Piękny uśmiech to wizytówka każdego z nas. Ludzie wyrażający swoje emocje poprzez szczery uśmiech są dużo bardziej pozytywnie odbierani przez społeczeństwo niż Ci, którzy się mało lub wcale nie uśmiechają. Poza tym śmiech pozytywnie wpływa na nasz organizm. Pozwala uwolnić z siebie emocje co ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. …

Uroda
Włosy niczym tafla – czy to możliwe?

Jak wydobyć z włosów ich siłę i cieszyć się lśniącymi kosmykami bez obaw o obciążenie? Jest na to kilka sposób. Wzbogać swoją codzienną pielęgnację o sprawdzone metody pielęgnacyjne. Efekty cię zaskoczą! Zdrowie i lśniące , ale i lekkie! Lśniące włosy jak je uzyskać bez obciążenia? – to pytanie zadaje sobie …