Alergia na pyłki diagnoza

Zdrowie

Jeśli mamy do czynienia z corocznymi, niepokojącymi objawami podobnymi do przeziębienia – warto udać się do specjalisty w celu wykonania testów alergicznych, przeprowadzenia dokładnej obserwacji i rozmowy oraz postawienie prawidłowej diagnozy. Często w momencie pylenia roślin obserwujemy niepokojące objawy, które mogą być mylone z objawami przeziębienia.

Alergia na pyłki diagnoza, leczenie

Warto więc zadać sobie pytania, czy uporczywe dolegliwości w tym właśnie okresie nie są spowodowane przez alergię wziewną. W przypadku uczulenia , żaden z domowych sposobów na przeziębienie na pewno nie pomoże dlatego nie warto przyjmować antybiotyki czy kwas acetylosalicylowy. W celu prawidłowego zdiagnozowania alergii na pyłki należy wykonać testy alergiczne. Tego typu test możemy wykonać na skórze bądź z krwi. Najczęściej jednak wykonywane są testy skórne. Alergię pyłkową możemy również zdiagnozować poprzez przeprowadzenie wywiadu medycznego oraz oceny objawów. W przypadku alergii pyłkowej, testy alergiczne wykonuje się zazwyczaj od października do grudnia. W przypadku potwierdzenia alergii na pyłki, aby uniknąć uporczywych symptomów alergii, należy ograniczyć styczność z alergenami. Dlatego w okresie pylenia warto ograniczać spacery zwłaszcza te w pobliżu parków, lasów czy łąk.

 

Nie należy również spacerować w gorące, suche dni. Można również stosować leki przeciwhistaminowe, które są jednym z najpopularniejszych sposobów radzenia sobie z alergią. Zawierają one w swoim składzie związki (cetyryzynę, lewocetyryzynę lub loratadynę), które blokują wydzielanie histaminy, odpowiedzialnej za tworzenie reakcji alergicznej. Warto mieć również na uwadze, że pyłki traw należą do grupy alergenów, które mogą uczulać krzyżowo. Dlatego z tego względu należy również przestrzegać odpowiedniej diety, która może mieć znaczący wpływ na przebieg alergii. Warto również regularnie zapoznawać się z kalendarzem pylenia roślin, dzięki czemu łatwiej będzie nam chronić się przed alergenami. W reakcję krzyżową z trawami wchodzą następujące składniki: kiwi, banan, jabłko, ziemniak, arbuz, melon, pszenica, dlatego właśnie tych produktów szczególnie powinniśmy unikać w trakcie pylenia roślin. Inną metodą leczenia alergii jest odczulanie. Skuteczne może okazać się więc stosowanie szczepionek, zarówno tych tradycyjnych, jak i szczepionek podjęzykowych, które mogą wpłynąć na poprawę jakości naszego życia w okresie letnim. Podsumowując – alergia, objawiająca się katarem, zapchanym nosem, zaczerwienionymi i łzawiącymi oczami jest chorobą bardzo uciążliwą.

 

Zdrowie
Jak dbać o wzrok, pracując przy komputerze?

Spędzanie czasu przed ekranami laptopów i smartfonów to znak dzisiejszych czasów. Komputery i inne urządzenia multimedialne służą nam bowiem nie tylko do pracy i nauki, ale zapewniają również rozrywkę. To w nich szukamy informacji, oglądamy filmy, kontaktujemy się ze znajomymi. Wszystko to sprawia, że przed ekranami spędzamy całe dnie, co …

Zdrowie
Mięta i jej morfologia.

Mięta jest znana z zastosowania w chemii, ziołach, herbatach, kosmetykach. Mięta jest bardzo dobrym ziołem, które pozwala ukoić ból brzucha, problemy jelitowe, wzdęcia. Jak i również jest stosowana w pastach do zębów, gumach do żucia i tak dalej. Uzależnienie od ogrodnictwa nie jest najgorszym z życiowych wyborów. – Cora Lea …

Zdrowie
Lipa i jej właściwości.

Lipa to piękne drzewo, o którym pisał Jan Kochanowski. Mówił o tym, że gość może siąść przy lipie, schować się przed słońcem.  Lipa to stare okazałe drzewo, którego liście i kwiaty są stosowane w herbatach ziołowych. Ci, którzy cierpią na alergie, wiedzą, jak bardzo może uprzykrzyć życie, łzawienie oczu, katar, …